פרוטוקול 54 מתאריך 27.8.17

פרוטוקולים מישיבות ועד מקומי גן יאשיה • כניסות

קבצים מצורפים:

פרוטוקול 54 מתאריך 27.8.17

ישיבת ועד מקומי מס' 54 מתאריך 27.08.2017

נוכחים:

חברי ועד: ערבה נבו, ליאת פנטי, אבי חיון, אורנית שדה-בנקין, חיים לשם

משתתפים קבועים: לנה רותם

חסרים: ארז אוריון

יו"ר הישיבה: ערבה נבו

רושמת פרוטוקול : לנה רותם

סדר יום:

 1. אישור פרוטוקול 53
 2. פעילות לכיתות א-ד
 3. דוח ועדת ביקורת
 4. חיבור מצלמות מרכז מחזור
 5. עדכון ועדות
 6. שוטף: תחנת האוטובוס ההרוסה, בוטיק השפע, עתירת התושבים והאגודה לזכויות האזרח, תביעת תושב בת חפר לגבי פציעה עקב שימוש במגרש הכדורגל.

מהלך הישיבה:

 1. אושר פרוטוקול 53.
 2. פעילות לכיתות א-ד:

היום פעילות הנוער מיועדת ומטופלת ע"י ועדת נוער לשכבות ד' ומעלה-פעילות מבורכת מוצלחת ומעצימה. נוצר חוסר בפעילויות לשכבות גיל של ד' ומטה. אמנם ועדת תרבות וחינוך יוזמות פעילויות לשכבות אלה מפעם לפעם אך ללא תוכנית שנתית מובנת.

הוועד חושב כי האחריות על שכבת גיל צעירה צריכה להיות בידי ועדת חינוך ולכן תיקצב השנה את פעילות הוועדה. הוחלט כי במסגרת ועדת חינוך יוקם צוות של הורים ייעודי לנושא. הוועד ייזום שיחה עם יו"ר ועדת חינוך על מנת לקדם את הנושא לקראת שנת תשע"ח.

 1. דוח ועדת ביקורת

השנה כתבה ועדת ביקורת שני דוחות בנושאים "צעד קדימה" וניהול תקציב הועד. מחוסר הדרכה והכוונה נכתבו הדו"חות על פי ניסיונם של הכותבים והם מכילים המלצות טובות ומועילות. יחד עם זה הסתבר לוועדת ביקורת שאת דו"חותיה יש לכתוב בהתאם לצו המועצות ולכן החליטה לגנוז את הדו"חות.

בעקבות מקרה זה ואחרים המועצה החליטה לשנות את הנחיותיה לוועדות הביקורת. אנו מקווים שמבקרת המועצה תבנה צ'ק ליסט מסודר שלפיו יהיה אפשר לעבוד ובמקביל מבקרת המועצה תכשיר ועדת ביקורת חיצונית ומקצועית שנוכל לבחור לעבוד איתה.

נשאלת השאלה: מי משלם על זה? כרגע לא ידוע לנו על עלויות

 1. חיבור מצלמות מרכז מחזור

מצלמות פינת המיחזור חוברו למערכת צפייה מרחוק וקושרו למוקד המועצה לתקופה של חצי שנה ניסיון.

 1. עדכון ועדות

ספורט: תושבים מתנדבים מילאו חול במגרש כדורגל בהתנדבות ואנו מעריכים את העבודה הברוכה בניצוחו של אייל לוי, יו"ר ועדת ספורט. אורנית ביקשה, לקבל לידה דו"ח הוצאות של הוועדה כדי שנוכל לפקח על התשלומים של גיל זילברמן לפי ההסכם.

פיליפ הודיע לאורנית שלא יהיו שערים חלופיים למגרש קט רגל במגרש הכדורסל. אנו בודקים את החוזה מול עמותת הספורט לפני מתן תגובה.

ביטחון: ועדת ביטחון מתכנסת מדי חודש ופרוטוקול הפגישה+ טבלת מעקב משימות נשלח לוועד לעיון ותגובה. כל הכבוד!

 1. שוטף:
 • עיגון מסתורי פחים – חלק ממסתורי הפחים אינם מעוגנים בגלל הקרבה לתעלות ויש לעגנם.
 • לצערנו הרב, למרות בקשות חוזרות ונשנות של הוועד, אנו עדיין עדים לתופעת הכלבים המשוחררים אשר מפריעה לעוברים ושבים ברחבי המושב. בשבוע שעבר הסתיים האירוע בנשיכת תושבת המושב ושליחת הכלב להסגר. מכיוון שאנו נתקלים בזלזול מתמשך מצד תושבים רבים, פנינו למועצה בבקשה להגביר את האכיפה בנושא במושב ומעתה יפקוד הפקח את המושב מספר פעמים בחודש. כמו כן, התושבים מוזמנים להתקשר ישירות למועצה במוקד 107 ברגע שהם נתקלים בכלב משוחרר. כמו כן ניתן לשלוח למוקד ווטסאפ בטלפון 053-8981666. הם מתחייבים לשלוח פקח כמה שיותר מהר. אנו מצרים על כך שזהו המצב אולם לא נוכל לתת יד להפרת הסדר בצורה כה בוטה.
 • תחנת הסעה הרוסה- השגנו שלוש הצעות מחיר ובחרנו במיכאל חייט בגלל המחיר , ואיכות העבודה. התחנה תיבנה עד סוף אוקטובר.
 • בוטיק השפע-המארגנות לא מעוניינות להמשיך בפרויקט.
 • עתירה לזכויות האזרח- נשלח מכתב לבית המשפט מטעם הוועד המקומי והמועצה ע"י וולדמן, לביטול כתב התביעה, ממתינים לתשובה. נקבע מועד לדיון בבית המשפט ל 27.9.2017.

החלטות:

 1. פרוטוקול 53 אושר.
 2. פעילות לשכבות א-ד באחריות ועדת חינוך. יש לצוות מתנדבים לעיניין ולבנות תוכנית פעילות שנתית

על החתום:

שם

תפקיד

חתימה

תאריך

ערבה נבו

יו"ר ועד מקומי