דיווח מס 6 / מאי 2020

נציג המושב במליאה - רן שכטר • 21/5/2020 כניסות

קבצים מצורפים:

דיווח מס' 6 מאי 2020 רן שכטר

עדכון מס' 6 / מאי 2020

חברות וחברים יקרים,

להלן מספר עדכונים קצרים מהמתרחש במועצה ונוגעים אלינו ישירות.

אשתדל מאוד לא להזכיר את ה"קורונה"....

שמח להעביר פרטים נוספים לכל המעוניין.

פיתוח ושדרוג הכניסה למושב

התקדמנו צעד קטן/גדול לעבר המטרה שהוצגה בשנת 2019. המועצה האזורית, בשיתוף נתיבי ישראל, החליטו בצעד חריג ויוצא דופן לשדרג את הכניסה למושב ע"י הקמת מעגל תנועה, סלילת מדרכות לכיוון בית העלמין, סלילת שביל אופניים שיחובר לתוואי כביש 444 החדש. אנו דורשים גם הקמת תחנות אוטובוס, שמסיבה לא ברורה, לא נכללו בתכנון הראשוני.

להלן התכנון עליו הוסכם:

אנו מקווים ולוחצים שהביצוע יקודם כבר לתחילת 2021.

צומת "הירקות" וצומת ניצני עוז:

במהלך תקופת הקורונה הואצו עבודות התשתיות השונות. בהמשך לסיום העבודה בצומת הירקות, העבודות בצומת ניצני עוז קרובות לסיום. גם כאן, התבצע שיפור משמעותי, כאשר הפנייה לכיוון כביש 6 הורחבה ל- 2 נתיבים, כמו גם נתיב היציאה לכיוון כפר יונה / נתניה. עם זאת, הפנייה שמאלה לכיוון בת חפר עבור אלו שחוזרים מכיוון כפר יונה / נתניה צומצמה לנתיב אחד. הנושא נבחן כרגע, וע"פ הבטחות נתיבי-ישראל, הפנייה שמאלה תורחב אף היא ל- 2 נתיבים.

מיזם תיירות כפרית

המועצה מקדמת בנמרצות מיזם של תיירות כפרית עם דגש על האזור שלנו. אנו שוקדים בימים אלו על הקמת תוכנית עבור תיירות פנים בעיקר, אך גם עבור תיירות חוץ בעתיד הרחוק יותר.

כל המעוניין/ת. להצטרף ליוזמה הנ"ל, נא ליצור איתי קשר (ראו פרטים למטה).

שיפוץ בי"ס יובלים:

מספר התלמידים בבי"ס יסודי יובלים גדל משמעותית בשנה האחרונה, ללא שינוי ניכר בתשתית (מספר כיתות, חדר מורים, וכו'). זה מספר שנים שמתוכנן שיפוץ ובינוי נרחב, שנדחה פעם אחר פעם. גם העבודות שתוכננו להתחיל בפסח נדחו. השאיפה שלנו היא שבכל מקרה העבודות יסתיימו בסוף 2021, לכל המאוחר. עדכונים בהמשך.

חופי הרחצה:

נפתחה עונת הרחצה 2020 בעמק חפר

בעקבות דרישת המועצות החופיות (ביניהן עמק חפר), משרד הפנים התחייב להעביר תקציב להשתתפות בתחזוקת החופים - המשמשים כידוע את כל תושבי המדינה.

לפיכך, עונת הרחצה נפתחה השבוע.

  • בחוף נעורים – החנייה פתוחה חינם.
  • בחוף מכמורת בננה ביץ' - ישנו חניון חינם שהכשירה המועצה. בצמוד לו חנייה בתשלום: מנוי חנייה לעונה לתושב/ת עמק חפר - 180 ₪. רכב שני במשפחה: 40 ש"ח.

מקווה שהנושאים הנ"ל בתחום העניין שלכם. מומלץ גם להתעדכן בדיוור שיוצא מטעם הועד המקומי וכן מטעם המועצה עצמה.

בכל שאלות/בקשות/יוזמות וכדומה, ניתן ליצור איתי קשר לפי הפרטים מטה.

רן שכטר

054-4536516

ran@shemerep.co.il