פרשת 'יתרו' - מעמד הר סיני

בית כנסת • 24/1/2019 כניסות

קבצים מצורפים:

פרשת -יתרו

שלום רב.

מתוך כוונה לשקף את הפעילות המתקיימת בבית הכנסת שלנו, רציתי לשתף אתכם במכתב התודה שהתקבל ממשפחת מקובר אחרי חגיגת הבר מצווה שנערכה לדניאל.

בהזדמנות זו נדגיש כי כל המעוניינים לקיים את חגיגת הבר מצווה בבית הכנסת שלנו יענו בשמחה ובאהבה.

פרשת 'יתרו' – מעמד הר סיני

אלי נבון

פרשת 'יִתְרוֹ' היא פרשת השבוע החמישית בספר שמות והיא משקפת את האירועים המתחוללים בקרב העם 'בַּחֹ֨דֶשׁ֙ הַשְּׁלִישִׁ֔י לְצֵ֥את בְּנֵֽי-יִשְׂרָאֵ֖ל מֵאֶ֣רֶץ מִצְרָ֑יִם'.

הפרשה מכילה מספר נושאים מהם עולה ומתבהרת דמותו של יתרו, אישיותו וחכמתו של משה כחתנו של יתרו וכמנהיג העם, ההכנות הנדרשות מהעם לקראת טקס מתן התורה ומעמד הר סיני בו ניתנות עשרת הדברות לבני ישראל.

לפי המסורת היהודית, מעמד הר סיני הוא אירוע מקראי מכונן ורב רושם אשר נחרט לעד בזיכרון הקולקטיבי של העם היהודי. באירוע מכונן זה, כרתו בני ישראל ברית עם ה', וקיבלו עליהם את התורה ולכן הלוחות עליהם נכתבו עשרת הדיברות, מכונים גם לוחות הברית.

תחילתה נמסרו מפי האלוהים עשרת הדיברות לבני ישראל ככתוב: 'וַיְדַבֵּ֣ר אֱלֹהִ֔ים אֵ֛ת כָּל-הַדְּבָרִ֥ים הָאֵ֖לֶּה לֵאמֹֽר', ובהמשך קיבל משה בהר סיני מצוות נוספות ומסר אותן לעם ישראל במעמד כריתת הברית.

הנכם מוזמנים לבית הכנסת בשבת הקרובה בה נשחזר יחד את טקס מתן התורה, וננסה לרדת ללב לבו של האירוע המכונן הזה.

שבת שלום לעם ישראל ולגן יאשיה !

הבעת תודה

רצינו להודות לאנשים היקרים מבית הכנסת בגן יאשיה, על טקס העלייה לתורה בבר המצווה של בננו דניאל שנערכה בבית הכנסת שבוע שעבר.

הרגשנו שזכינו, הטקס היה מרשים ואישי, והאווירה הייתה תומכת ומחבקת ומקרבת .

התפילות התבצעו תוך התחשבות מירבית בנו ובבני המשפחה והאורחים שהגיעו.

ברכת הכוהנים שבירכו אותנו האחים כהן, ריגשה אותנו עד מאוד והייתה עוצמתית ביותר, וכמובן אלי נבון והדברים שהעלה היו מעניינים ומחברים.

וחיים לשם הגדיל לעשות, בירך וחיבר באומנות מרגשת את העלייה לתורה, ואת המשפחה והמועד המיוחד והפך את האירוע לאישי ומרגש ביותר.

כמובן הגבאי, מרלי, שעזר בטקס לדניאל, ודויד שאירגן ותמך בסבלנות ובנעימות ,ואביהו שטרח והכין את הכיבוד והשרה אוירה נעימה.

אי אפשר בלי תודה ליואל רדושר, שהנחה אותי לגבי כל התהליך במייל מסודר וברור. והמשיך במעמד העלייה לתורה, ואת שאר האנשים שהפכו את האירוע למיוחד.

תודה רבה מקרב לב !

עופר, כרמן, דניאל, וכל משפחת מקובר