דיווח מס 3 / יולי 2019

נציג המושב במליאה - רן שכטר • כניסות

עדכון מס' 3 / יולי 2019

חברים יקרים,

כמדי רבעון, מועבר אליכם בזאת מספר עדכונים קצרים מהמתרחש במועצה. הפעם יש נושאים רבים והיה קשה לבחור איזה נושא חשוב יותר, אך ברור לכל שבשנים הקרובות אנו צפויים למהפכה תשתיתית של ממש באזור המושב שלנו, עם צפי לשינויים רבים. כדאי לכולנו להיות מעורבים, כיוון שהניסיון מלמד, שאלו המעורבים יוצאים נשכרים. להלן תמצית הנושאים:

מסי מועצה (ארנונה):

על-פי מנגנון הטייס האוטומטי של משרד הפנים, החל משנת 2020 יועלו מיסי המועצה (ארנונה) בשיעור של 2.58%. בנוסף, הטבת התשלום מראש או בהוראת קבע בגובה של 1% לא תינתן יותר. משמעות הדבר היא עליה ריאלית של הארנונה בגובה של כ- 3.58%. עם פרסום צו הארנונה, פורסמו גם הקלות והנחות שונות. מומלץ לקרוא ולהגיש בקשות בהתאם.

בנוסף, מתכננת המועצה לבצע סקר מבנים מקיף, הכולל מדידות חדשות לבתי המגורים. הסקר מתוכנן להתבצע בשנים 2020-2021 (הסקר האחרון בוצע במושב לפני 5-6 שנים).

פרויקט המסילה המזרחית

פרויקט המסילה המזרחית יצא לדרך. מעבר להפקעות השטחים שבוצעו בשנים האחרונות לחלק מחקלאי המושב, כבר עכשיו אפשר לראות בשטח את עבודות מקורות להעתקת תשתיות, כשלב מקדים לביצוע עבודות הפיתוח. בשלב הראשון יבוצע החלק הצפוני המתחיל מהמושב לכיוון צפון. החלק הדרומי, מהמושב דרומה, צפוי להתחיל בחומש הקרוב, אך יתכן מאוד כי השינויים הפוליטיים ברמה הלאומית צפויים לעכב את הפרויקט מעבר לכך.

אנו מנסים, כרגע ללא הצלחה יתרה לכלול בפרויקט הנ"ל, שינויים לטובת המושב, כגון שיפור דרכי הגישה למושב, כך שיכלול כניסה מסודרת למושב (כיכר...), תחנות אוטובוס, שביל אופניים לתחנת רכבת אחיטוב, הסדרת החנייה ודרכי הגישה לבית העלמין, קיר אקוסטי במזרח המושב ועוד... קשה לבצע שינוי ולקבל תקציבים לאחר שהתכנון כבר הסתיים והביצוע בפועל החל, כל לחץ ומעורבות התושבים בנושא זה יהיה מבורך.

מרלו"ג יד חנה

בימים אלו מקודמת תוכנית להקמת מרכז לוגיסטי, מהגדולים בארץ, באזור התעשייה של יד חנה. המרכז ישתרע על כ- 70 דונם בשלב ראשון (ועוד 20 בשלב השני). את המרכז יזמו האגודה החקלאית יד חנה בשיתוף עם חברת חוצות שפיים, והוא ישרת את חברת דיפלומט, חברת ההפצה הגדולה בישראל. לצד היתרונות הכלכליים הברורים של מרכז בסדר גודל שכזה, הן לגופים העסקיים היוזמים אותו והן למועצה מבחינת ארנונה, הוא מעלה גם כמה חששות מובנים.

3 הבעיות המשמעותיות הנובעות מהקמת המרלו"ג הן:

  1. הקמת מבנה מרכזי בגובה 36 מטרים ולצידו מבנים בגובה 22 מטרים תפגע משמעותית במרחב הכפרי, ותייצר שינוי סביבתי ונופי כמו גם תקדים מסוכן לשאר חלקי העמק.
  2. הגברת עומס התנועה של משאיות וכלי רכב פרטיים, בעיקר בציר בת-חפר – ניצני עוז, המוגדר כבר היום ככביש בעייתי (דרג F) ע"י מוסדות התכנון.
  3. חשש ליצירת קרע בקהילת יד חנה בין הועד המקומי (המתנגד לתוכנית) לועד האגודה (התומך בתוכנית).

התוכנית בתהליכי אישורים סופים, ולאחר שתופקד יחל שלב ההתנגדויות לתוכנית בפני הוועדה המקומית במועצה. רשאי להתנגד כל מי שרואה עצמו נפגע מהמיזם, כולל תושבי המושב או ועד המושב עצמו.

קווי לילה

בני הנוער ואחרים העוקבים אחר פרסומי המועצה הנושא מוכר. הקיץ הזה יצאה המועצה בפיילוט לתחבורה שיתופית במסגרת קווי לילה. הרעיון העומד מאוחרי המיזם הוא יצירת תחבורה ציבורית יעילה יותר. לא עוד אוטובוסים גדולים הנוסעים ריקים, אלא תחבורה ציבורית המגיעה לפי דרישה. במידה והפיילוט יהיה מוצלח הוא יורחב בעתיד, עד עתה מסתמנת הצלחה, נרשמו מעל 400 בני-נוער.

מקווה שהנושאים הנ"ל בתחום העניין שלכם. מומלץ גם להתעדכן בדיוור שיוצא מטעם הועד המקומי וכן מטעם המועצה עצמה.

בכל שאלות/בקשות/יוזמות וכדומה, ניתן ליצור איתי קשר לפי הפרטים מטה.

רן שכטר

054-4536516

ran@shemerep.co.il