עדכון רבעוני מנציג המליאה

נציג המושב במליאה - רן שכטר • כניסות

חברים יקרים,
כמדי רבעון, אני שמח להעביר אליכם בקצרה מספר עדכונים מישיבות המליאה, בהם אני נוכח כנציג המושב:
תחבורה ציבורית
נושא התחבורה הציבורית, בעיקר בעמק חפר המזרחי, נמצא על סדר היום של המועצה. במסגרת ניסיונות לייעל ולשפר את הקיים היום, נעשתה פנייה לכלל הישובים ותושבי עמק חפר להביע את דעתם ולהציע רעיונות, וכך גם במושב אצלנו. תודה לכל המגיבים הן בע"פ והן בכתב. התגובות וההצעות שקיבלנו, מיקדו אותנו בהגשת 21 בקשות שונות ומגוונות כאשר למעלה ממחצית מהן נוגעות לעמק חפר המזרחי. הבקשות הוצפו למשרד התחבורה ולחברת קווים (בעלת הזכיון באזור שלנו) ואנו ממתינים לאישורם בכדי להתקדם בנושא חשוב זה.
תנועת רכבים בכיכר הירקות/אחיטוב/המעפיל ובצומת ניצני עוז
העבודות בצמתים הנ"ל החלו ברבעון הראשון של 2019 וצפויים להימשך מספר חודשים ולהסתיים עד ספטמבר 2019 (צומת ניצני עוז) ועד דצמבר 2019 (צומת הירקות/המעפיל). היה ברור לכל, שבתקופת הבנייה יהיה קשה ועמוס יותר להכנס ולצאת מהמושב. בשבועות האחרונים, נפתחה הפנייה ימינה בצומת ניצני עוז מוקדם מהמתוכנן והעבודות הוסטו לעבודות לילה בכדי להקל על היציאות, הן לדרום והן לצפון. כולנו עומדים בפקקים ומקווים שהם יסתיימו בהקדם. אנחנו לא משלימים עם המצב, יחד עם זאת אין הרבה מה לעשות עד שיגמרו את העבודות.
בי"ס חקלאי יסודי "שורשים"
לאחר קבלת אישור ממשרד החינוך, מליאת המועצה אישרה הקמת בית-ספר יסודי חקלאי חדש בחוות הנוי (מדרשת רופין), בעמק חפר. רעיון בית-הספר הוא ייחודי בכך שהוא חקלאי כבר בגילאים צעירים (בי"ס יסודי). בשנת הפעילות הראשונה יכלול בית הספר, תלמידים בכיתות ג'-ד'-ה' וימנה 90 תלמידים. בשנים הבאות ביה"ס יצמח עד לכ- 180 תלמידים בכיתות א'-ו'. ההרשמה תפתח בשבועות הקרובים. הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם להגרלה, מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת חינוך במועצה.
כל דיוני המליאה משודרים בפייסבוק לייב. מוזמנים לצפות ולהיות שותפים לדיונים וגם להחלטות. מומלץ גם להתעדכן בדיוור שיוצא מטעם הועד המקומי וכן מטעם המועצה עצמה.
בכל שאלות/בקשות/יוזמות וכדומה, ניתן ליצור איתי קשר לפי הפרטים מטה.
חג שמח!!
רן שכטר
054-4536516
ran@shemerep.co.il